Transport ja logistika (LO ja TL)
Kui näed, et Sinu õppekava versioon ehk valikainete loetelu erineb siin lehel esitatud versioonist (erinevus tuleneb TTK õppekavade muudatustest viimastel aastatel), vali valikained vastavalt oma õppekava versioonile.
1. aasta
Geomeetria inseneerias (RKE127)
- 100% veebipõhine
Geomeetria baasteadmiste kordamine ja õppija olemasolevate teadmiste süstematiseerimine. Õppijate ettevalmistamine erialaprobleemide lahendamiseks.
- Kevadsemester
2. aasta
CAD süsteemide alused (RKE131)
Tere tulemast CAD maailma – õpid võimsamas joonestusprogrammis AutoCAD töötamiseks vajalikud algoskused.Tule ja õpi jooniseid looma, lugema, vormistama ja konverteerima!
- Sügissemester
Programmeerimise algkursus (RKE132)
- 100% veebipõhine
Kursuse osaleja mõistab programmeerimise põhiolemust, tunneb üldist programmeerimise terminoloogiat ning oskab kasutada peamisi kaasaegseid tarkvaraarenduse vahendeid ja luua lihtsamaid rakendusi.
- Sügissemester
Andmebaaside alused (RKE134)
- 100% veebipõhine
Kursuse raames käsitletakse enamlevinud relatsioonilise tüüpi andmebaasi ning koostatakse päringuid SQL-keeles, et lisada, muuta või leida andmeid vastavalt püstitatud ülesandele.
- Sügissemester
- Kevadsemester
3D modelleerimine (RKE138)
Oled arvutijoonestamise ja modelleerimise huviline? Siis see kursus on Sulle, sest AutoCad on võimas tarkvara, millega õpid modelleerima erinevaid objekte.
- Kevadsemester
Majandusmatemaatika (RKE114)
Aine eesmärk on näidata matemaatika rakendusvõimalusi majandus- ja finantsprobleemidest arusaamisel ning nende lahendamisel nii igapäevases tegevuses kui ka laiemalt, anda ülevaade majandusmaailma kirjeldavatest lihtsamatest matemaatilistest mudelitest.
- Kevadsemester
Optika alused (RKE137)
Antakse süstemaatiline ülevaade põhiliste optiliste nähtuste füüsikalisest kirjeldamisest, käsitledes valguse kiirgumist ja neeldumist, peegeldumist, murdumist ja kaksikmurdumist, polarisatsiooni, interferentsi, difraktsiooni ning vastastikmõju ainega. Tutvustatakse optika olulisemaid füüsikalis-tehnilisi rakendusi.
- Kevadsemester
Veebirakenduste loomise alused (RKE129)
- 100% veebipõhine
Kursuse raames luuakse asünkroonsete osadega platvormidest sõltumatuid veebirakendusi, kasutades kaasaaegset veebiraamistikku.
- Kevadsemester
3. aasta
Sissejuhatus MatLabi (RKE135)
Aine annab lühiülevaate tarkvarapaketi MatLab põhivõimalustest. Matlabist on kujunenud numbriliste arvutuste de facto standard.
- Sügissemester
- Kevadsemester
Matemaatika erikursus (RKE128)
- 100% veebipõhine
Kursuse eesmärk on süvendada tudengite teadmisi matemaatilise analüüsi põhiteemadel. Õppeaine on mõeldud üliõpilastele, kes soovivad jätkata õpinguid ülikoolis magistriõppes tehnilistel erialadel või tahavad lihtsalt süvendada oma matemaatikateadmisi.
- Sügissemester
- Kevadsemester
Rakendusuuringute metoodika (TTK007)
Kursus annab uurimistöö baasteadmised, mis on vajalikud lõputöö koostamiseks kui ka edukaks osalemiseks rakendusuuringutes ja laboratoorsetes töödes, sealhulgas TTK-s teostatavates projektides.
- Kevadsemester
Hea tudeng, tuletame meelde, et oma õpingute jooksul pead lisaks kindlaks määratud valikainetele koguma ka 6 EAP vabaainete raames. Vabaaineid on sul võimalus valida ka realainete keskuse poolt pakutavate õppeainete hulgast, mille loetelu leiad allpool.
Matemaatika ja statistika
Füüsika
Infotehnoloogia
- Loova tehisintellekti tööriistade kasutamine õppetöös (RKE146) UUS!
- Programmeerimise alused Python (RKE145) UUS!
- Loova tehisintellekti tööriistade kasutamine organisatsioonis (RKE148) UUS! Kevad 2025
- Andme- ja tekstitöötlus (RKE094)
- Andmebaaside alused (RKE134) 100% veebipõhine
- Andmete visualiseerimine (RKE141) 100% veebipõhine
- Programmeerimise algkursus (RKE132) 100% veebipõhine
- Serveripoolsete rakenduste loomise alused (RKE143) 100% veebipõhine
- Sissejuhatus R-i (RKE142) 100% veebipõhine
- Veebirakenduste loomise alused (RKE129) 100% veebipõhine