Sissejuhatus R-i (RKE142)

Kas oled huvitatud andmete analüüsist, statistikast ja programmeerimisest? Tahad omandada väärtuslikke oskusi, mis avavad uksed põnevale karjäärile andmemaailmas? Siis see kursus on just Sulle! Saad ülevaate R programmeerimiskeelest ja selle kasutusvõimalustest andmete töötlemiseks, analüüsimiseks ja visualiseerimiseks ning ka integreeritud R Markdowni keelest.

Õppeaine sisu lühitutvustus:

Õppides programmeerimiskeelt R, avaneb mitmeid olulisi võimalusi, eriti kui oled huvitatud andmete töötlemisest, visualiseerimisest ja statistiliste analüüside tegemisest. R on võimas statistikatööriist, mis võimaldab luua mudeleid, teha graafikuid ja muuta andmeid arusaadavaks. R sobib hästi neile, kes on juba õppinud statistikat ja andmete visualiseerimist ning soovivad oskusi täiendada. Kui sul on vähe statistikateadmisi, aga huvi andmeanalüüsi vastu, tule julgelt õppima, saad ennast selles valdkonnas täiendada. R pakub laia valikut graafikute ja visualisatsioonide loomise võimalusi. See on programmeerimiskeel, mis automatiseerib analüüsiprotsesse, loob kohandatud funktsioone ja rakendab algoritme. R on avatud lähtekoodiga tarkvara, tasuta kättesaadav ja selle arendamine on kogukonnale avatud. R-keele õppimine annab lisaoskused statistiliseks andmeanalüüsiks ja programmeerimiseks, avades uksi karjäärivõimalustele.

Sellel kursusel õpid ka R Markdowni keelt. R Markdown on võimas tööriist, mis võimaldab luua dünaamilisi dokumente, kus on ühendatud tekst, R-keele kood ja koodi tulemused ühes failis.

Kursus on jagatud viieks teemaks:

  1. R-keele kasutusalad, võimalused ja piirangud;
  2. Integreeritud R Markdowni keele kasutamine HTML-dokumentide loomisel.
  3. R-keele süntaksi alused. Andmete importimine R-i, nende esmane ülevaade ja R-ist eksportimine;
  4. Andmete tüübid, standardsed funktsioonid;
  5. Graafikute kujundamine.

Hindamine

A (arvestatud) / MA (mittearvestatud)

Eeloskused: soovitatav statistika baasteadmised.

Tarkvara: RStudio. RStudio on populaarne integreeritud arenduskeskkond R keele jaoks.

Arvuti operatsioonsüsteem: Windows, MacOS ja Linux.

Õppeaine kestab semestri 8 viimast nädalat ehk 9. -16. nädal.

Natalja Maksimova

Õppejõud

ruum A316

Olga Dunajeva

Õppejõud

ruum A314