Andmete visualiseerimine (RKE141)

Kas soovid eristada olulist teavet keerukate andmekogumite seast? Tahad selgelt esitada infot graafikute ja diagrammide abil? Siis see kursus on just Sinule! Kursusel saad praktilisi oskusi ja teadmisi andmete tõhusaks ja informatiivseks esitamiseks Power BI programmi abil.

Õppeaine sisu lühitutvustus:

Me elame andmerikkamas maailmas. Andmete hulga kiire kasv avab üha laiemad võimalused neile, kes suudavad selles keerukuses olulist teavet eristada ja kasutada. Kujutle, et info edastatakse ainult tekstiga – ilma visuaalideta. Kuidas suudaksid siis anda edasi andmete keerulisi mustreid ja suundumusi? See kursus viib Sind maailma, kus andmed ei ole lihtsalt read ja numbrid, vaid lugu, mida saab jutustada läbi visuaalsete elementide.

Sellel kursusel õpid andmete visualiseerimise kontseptsioone ja meetodeid arusaadavate ja veenvate visuaalsete esitluste loomiseks. Läbi praktiliste ülesannete ja projektide saad oskused, kuidas programmi Power BI abil kujundada silmapaistvaid graafikuid, diagramme, luua interaktiivseid visuaale ning jagada tulemusi teistega. See on võti, mis aitab Sul tõhusamalt analüüsida andmeid ning tuua esile peidetud mustreid.

Kursus sobib kõigile, kes soovivad avada enda jaoks andmeanalüüsi maailma, et mõista andmeid. Kursus hõlmab järgmist:

  1. graafikute, diagrammide ja interaktiivsete visualisatsioonide kujundamine Power BI abil;
  2. andmete korrastamine, teisendamine ja ettevalmistamine Power Query abil enne visualiseerimist ja analüüsi;
  3. andmemudelite loomine.

Hindamine

A (arvestatud) / MA (mittearvestatud)

Eelteadmisi pole vaja.

Tarkvara: Microsoft Power BI Desktop (tasuta).

NB! Arvuti operatsioonsüsteem: Microsoft 8 ja uuem. Veenduge, et teil oleks sülearvutis administraatori õigused. Power BI ei toeta Maci seadmetes.

Moodle kursus sisaldab mängustamise elemente (gamification).

Õppeaine kestab semestri 8 esimest nädalat ehk 1. – 8.nädal.

Natalja Maksimova

Õppejõud

ruum A316

Olga Dunajeva

Õppejõud

ruum A314