Autotehnika (AE ja AT)

Kui näed, et Sinu õppekava versioon ehk valikainete loetelu erineb siin lehel esitatud versioonist (erinevus tuleneb TTK õppekavade muudatustest viimastel aastatel), vali valikained vastavalt oma õppekava versioonile.

1. aasta

Andme- ja tekstitöötlus (RKE094)

Digipädevus on üks 21. sajandi olulisemaid oskusi. Tule arenda oma kontoritarkvara alaseid oskusi, et säästa aega ja vaeva ning suurendada töö efektiivsust!

Geomeetria inseneerias (RKE127)

Geomeetria baasteadmiste kordamine ja õppija olemasolevate teadmiste süstematiseerimine. Õppijate ettevalmistamine erialaprobleemide lahendamiseks.

Statistika (RKE103)

Valikaine eesmärk on statistilise andmeanalüüsi meetodite tutvustamine erialaprobleemide lahendamisel. Õppijate statistika-alase pädevuse kujundamine ning infotehnoloogia kasutamise õpetamine, et toetada õppijate toimetulekut õppetöös ja tööelus.

2. aasta

Optika alused (RKE137)

Antakse süstemaatiline ülevaade põhiliste optiliste nähtuste füüsikalisest kirjeldamisest, käsitledes valguse kiirgumist ja neeldumist, peegeldumist, murdumist ja kaksikmurdumist, polarisatsiooni, interferentsi, difraktsiooni ning vastastikmõju ainega. Tutvustatakse optika olulisemaid füüsikalis-tehnilisi rakendusi.

3. aasta

Rakendusuuringute metoodika (TTK007)

Kursus annab uurimistöö baasteadmised, mis on vajalikud lõputöö koostamiseks kui ka edukaks osalemiseks rakendusuuringutes ja laboratoorsetes töödes, sealhulgas TTK-s teostatavates projektides.

Sissejuhatus MatLabi (RKE135)

Aine annab lühiülevaate tarkvarapaketi MatLab põhivõimalustest. Matlabist on kujunenud numbriliste arvutuste de facto standard.

Andmebaaside alused (RKE134)

Kursuse raames käsitletakse enamlevinud relatsioonilise tüüpi andmebaasi ning koostatakse päringuid SQL-keeles, et lisada, muuta või leida andmeid vastavalt püstitatud ülesandele.

Matemaatika erikursus (RKE128)

Kursuse eesmärk on süvendada tudengite teadmisi matemaatilise analüüsi põhiteemadel. Õppeaine on mõeldud üliõpilastele, kes soovivad jätkata õpinguid ülikoolis magistriõppes tehnilistel erialadel või tahavad lihtsalt süvendada oma matemaatikateadmisi.

Veebirakenduste loomise alused (RKE129)

Kursuse raames luuakse asünkroonsete osadega platvormidest sõltumatuid veebirakendusi, kasutades kaasaaegset veebiraamistikku.

Hea tudeng, tuletame meelde, et oma õpingute jooksul pead lisaks kindlaks määratud valikainetele koguma ka 6 EAP vabaainete raames. Vabaaineid on sul võimalus valida ka realainete keskuse poolt pakutavate õppeainete hulgast, mille loetelu leiad allpool.

Matemaatika ja statistika
Füüsika
Infotehnoloogia
Insenerigraafika
Muu