Rakendusuuringute metoodika (TTK007)

Kursus annab uurimistöö baasteadmised, mis on vajalikud lõputöö koostamiseks kui ka edukaks osalemiseks rakendusuuringutes ja laboratoorsetes töödes, sealhulgas TTK-s teostatavates projektides.

Õppeaine sisu lühitutvustus:

“Rakendusuuringute metoodika” kursus pakub olulisi teadmisi ja praktilisi oskusi uurimistööde kavandamiseks, katsete läbiviimiseks ja tulemuste analüüsimiseks. Kursus avab võimaluse osaleda TTK-s toimuvates rakendusuuringutes ja laboritöödes, pakkudes tugeva aluse nii õpingute jätkamiseks kui ka tulevaseks karjääriks. See on väga hea võimalus õppida, kuidas uurimistööd päriselt tehakse ja saada väärtuslikke kogemusi.

Mis on rakendusuuring?

Rakendusuuring on uurimistöö, mis keskendub teaduse kasutamisele praktiliste probleemide lahendamiseks. Näiteks inseneerias võib see tähendada uute ehitusmaterjalide arendamist, mis on tugevamad ja samal ajal keskkonnasõbralikumad.

Milleks on vaja rakendusuuringuid?

Rakendusuuringuid on vaja selleks, et leida praktilisi lahendusi reaalsetele probleemidele ja rakendada teaduslikke teadmisi erinevates valdkondades. Need uuringud aitavad arendada uusi tooteid, tehnoloogiaid ja teenuseid, parandada olemasolevaid protsesse ja teha teadlikke otsuseid poliitika kujundamisel. Rakendusuuringud aitavad silduda teaduse ja praktika vahel, tuues teaduslikud avastused ja uuendused igapäevaellu, toetades seeläbi majanduslikku ja sotsiaalset arengut.

Tudengil on aine läbimiseks kaks võimalust:

  • osalemine projektides: võimalik osaleda TTK-s elluviidavates projektides;
  • traditsiooniline aineprogramm: õppimine toimub vastavalt aineprogrammis ettenähtud ülesannetele ja hindamiskriteeriumidele.

Hindamine

Hindeline arvestus

Vitali Retšnoi

Õppejõud

ruum A316

Anne Uukkivi

Õppejõud

ruum A316

Eduard Ševtšenko

Õppejõud

ruum A124

Ada Traumann

Õppejõud

ruum A414

Erki Lember

Õppejõud

ruum A114